Informace o nás

 

Um a tvorba chleba mne láká svou možností stravovat se zdravě. Pokud jde o můj životní styl, prakticky a každodenně se snažím o harmonii a pěstování ducha a těla současně.

 

V této souvislosti se neustále zajímám o nové trendy a zdravý způsob života v tom nejširším slova smyslu vůbec.

 

Cílem chleborádce - otevřená mysl, zájem o nové podněty a dovednosti.Taktéž ochota investovat čas do výroby domácího chleba. Probudit v sobě zájem o pečení skrývá odměnu v okouzlení z praktického výsledku.

 

 

Mezi moje další záliby patří, knihy, zahrada a  kresba.

 

 

Jsem ve znamení Býka. 

 

Žena Býk je velká žena. V mnoha směrech je tato žena solí země, kombinací většiny ryzích vlastností, které každý muž hledá a zřídkakdy najde.

 

Může trpět výbuchy hněvu, před kterými by se i silný chlap ustrašeně schoval v lese nebo také pod stůl, ale k takovému zuřivému běsnění nikdy nedojde bez pořádné provokace. Když ji nemučíte víc, než může lidská bytost vydržet, nebo když jí osud nedal do vínku mimořádně špatné karty, bude hrát hru života poctivě a s obdivuhodným klidem. Její otevřenost a poctivost nejsou rozředěné běžnými ženskými triky a slzami.

 

Žena Býk má víc morální a citové odvahy než mnohý odolný muž, ale rovněž má dostatek důvěry ve vlastní pohlaví, takže pokud stojíte o to být tím, který poroučí, dovolí Vám to. Nevyužijete-li této příležitosti, chopí se vlády sama, ale raději dává přednost prvnímu řešení. Hledá opravdového muže, protože ví, že je opravdová žena, a je na to hrdá. Neznamená to pro ni být nenapravitelná koketa, duševní ubožačka nebo kotě které předstírá slabost, aby bylo po jeho. Zanedlouho poznáte, že má vlastní vůli, která je tak silná, že se nemusí uchylovat ke škádlení, aby dosáhla cíle.

 

Průměrná žena Býk má tolik sebekontroly, že kdyby se rozhodla ji uplatnit, zastavila by spřežení koní. To Vám poskytuje představu o její síle.

 

Muži vždy ocení jeji přirozenou snahu brát lidi takové, jací jsou.

 

Žena Býk je vyloženě fyzické stvoření. Nechce slyšet, že něco "je pro ni dobré", že "všichni ostatní to dělají" nebo že ji něco bude "mentálně stimulovat". Tento druh přesvědčování u ní vyvolá zívání. Živý zájem v ní vzbudí jen to, co jí jí přinese citové uspokojení.

 

Stěží ji přistihnete, jak dává do vázy umělé květiny. Její květy musí být skutečné a musí opravdu vonět. Na jaře přinese velkou kytici pampelišek, na podzim vřes a v létě zaplní dům levandulí.

 

Tuto ženu dojme čerstvě vyprané povlečení vonící sluncem nebo lahodné aróma pekoucího se chleba. Duševně ji povzbudí také vůně ranních novin, čerstvě posečené trávy po jarním dešti, hořících svíček nebo kouře z hromady páleného podzimního listí.

 

Barvy jsou pro její smysly stejně důležité; čím sytější, tím lepší. Každý odstín modré, od světlé po indigo, zeslabí její odmítavost. Stejně tak růžové barvy.

 

Její jídlo musí mít správné chutě. Budete-li mít štěstí, pozve vás na domácí jídlo a v tom případě ji můžete požádat o ruku ještě před moučníkem. Když si toto děvče uváže zástěru, není to jen kvůli přípravě toastu. Nejlepší je jít ji navštívit vždy s prázdným žaludkem. Typická žena Býk si kuchařským uměním najde cestu k vašemu srdci a její kuchyně je opravdovou pastí na muže.

 

Harmonické zvuky a krásné vizuální efekty ji přitahují jako magnet. Většina těchto žen má výrazný talent pro hudbu a umění nebo je také obdivují. Její čmáranice na telefonním seznamu představují často důmyslné kresby.

 

A konečně je tady její smysl pro dotek, hmatový vjem. Právě tyto ženy si stěžují, že Váš svetr škrábe. Není na omak příjemný. Málem dokážou poznat barvu látky jen podle hmatu se zavřenýma očima. Samy nosí pouze měkké, jemné materiály, které nedráždí kůži a pravděpodobně se budou oblékat jednoduše a vkusně.

 

Její chování je obyčejně vyrovnané a příjemné. Lidé mají rádi její přímé, tolerantní způsoby; mají uklidnujíci účinek jako horká koupel. Ona má asi také ráda horké koupele se spoustou bublinek a vůně. Koupelna těchto žen nezřídka vypadá jako Kleopatřin budoár. Jenom čekáte, kdy se objeví otrokyně a začne Vás ovívat palmovým listem. 

 

Mateřství se dobře snáší s její klidnou povahou. Bude se mazlit s miminky a milovat batolata, ale jak děti povyrostou může být přísná. Neposlušnost nesnáší. Také  má těžkosti tolerovat lenost a nedbalost, takže děti budou patrně udržovat pokoje v pořádku - jinak uvidí.

 

Obdiv ke kráse a harmonii znemožní ženě Býku smířit se s lajdáckymi návyky. Při pohledu na nepořádek vidí rudě. Kromě těchto několika slabostí však bude dobrým rodičem; jak léta poplynou, bude víc přítelkyní než jen matkou. Většina potomků si z raného dětství pamatuje matku jako vřelou, mateřskou osobu a později kamarádku se smyslem pro humor.

 

Navzdory pomalým a rozvážným pohybům a potřebě často odpočívat nemá v těle jedinou lenivou kůstku. Je to dříč. Klidně vyleze ne žebřík  a vymaluje byt stejně zdatně jako muž, ale odpoledne si bude muset zdřímnout, aby obnovila zásoby energie. Bude hrdě kráčet vedl svého muže a zřídka se bude schovávat v jeho stínu.

 

Je to žena , která zůstane vzhůru celou noc s nemocným dítětem a bude se modlit za jeho uzdravení s neotřesitelnou vírou - typ ženy, která ráda dodá muži naději, když se cítí poražený a povzbudí ho příkladem vlastní neohroženosti. Je stejně spolehlivá jako dědečkovy hodiny a stejně schopná opravit vodovod nebo vypadlé pojistky, jako upéct hruškový koláč a přišít chybějící knoflík. Vždy má v srdci dost místa a lásky pro jiné lidi. A jestli Vás právě zastihla bouře, v jejím domě se zahřejete.

 

Venku - mráz a oslepující sníh,

bouře a zuřivá vichřice,

uvnitř - rudý žár krbu

a dětské hnízdo štěstí.

(L.Goodmanová Sluneční znamení)

Historie projektu

 

Myšlenka sama o sobě - umět stvořit vlastní pecen chleba, vyzkoušet také bochník, skývu a chleba o dvou kůrkách velmi lákavá.

 

Rodinní předkové tyto znalosti znali a dovednosti uměli. Představa vrátit se ke svym kořenům natolik lákavá, že zrealizováná. Přeji Vám na Vaši pouti za chlebem  zajímavé objevy.

Naši uživatelé

 

Oslovujeme Vás s možností zdravého způsobu života. Špetka soběstačnosti a pocit uspokojení motivem. Mimořádně zajímavý a  svou jednoduchostí praktický postup tvorby chleba.